Pružinový balancér teraz využijete aj na pripojenie pneumatického náradia

Pružinové balancéry sú zariadenia, ktoré slúžia na vyrovnávanie hmotnosti zaveseného bremena pomocou pružiny, ktorej sila je nastaviteľná v rozsahu danom jednotlivými modelmi. Ich využitie je veľmi široké a sú nasadzované vo všetkých oblastiach priemyselnej výroby, či už ako technologická súčasť strojov a zariadení, alebo pre zavesenie rôzneho náradia a nástrojov. Ich úlohou je dvíhať zavesené bremeno, aby obsluha pociťovala čo najmenšiu záťaž. Prispievajú k zníženiu namáhavosti práce, eliminujú prestoje a zvyšujú bezpečnosť na pracovisku.

Balancéry TECNA doplnené o sadu pre pripojenie pneumatického náradia.

Pružinové balancéry TECNA

Spoločnosť TECNA je renomovaný taliansky výrobca s dlhoročnou tradíciou, ponúkajúci široké portfólio pružinových balancérov s nosnosťou od 0,2 až po 180 kg. Jednotlivé modely balancérov môžu byť vybavené rôznymi typmi laniek. V ponuke sú balancéry s nerezovými, polypropylénovými alebo špeciálnymi extra pevnými, odolnými a ohybnými Dyneema lankami. Voľba záleží od aplikácie, pre ktorú budete balancér používať. Systém STOP, integrovaný do niektorých modelov umožňuje jednoduché zastavenie bremena v akejkoľvek pozícii.

Pružinové balancéry zvyčajne slúžia pre zavesenie nástrojov alebo elektrického ručného náradia. Pre zavesnie pneumatického ručného náradia sú určené hadicové balancéry, ktoré sú skonštruované pre tento účel. Spoločnosť TECNA však prichádza zo špeciálnou súpravou, ktorá umožňuje jednoducho prispôsobiť klasický pružinový balancér pre prívod stlačeného vzduchu a umožniť tak pripojenie pneumatického ručného náradia.

Nová súprava uľahčuje pripojenie pneumatického náradia na štandardný pružinový balancér

Špeciálna súprava je určená pre pripojenie balancérov TECNA série 931X a 932X. Balancér vyvažuje nástroj, zatiaľ čo vzduchová hadica mu dodáva potrebný stlačený vzduch. Príslušenstvo je kompatibilné s pneumatickým náradím vyžadujúcim tlak až 10 barov a je k dispozícii v dvoch prevedeniach určených pre rôzny priemer priemery vzduchových hadíc. 

Súprava pre pripojenie vzduchovej hadice:
– sa ľahko inštaluje
– zlepšuje manipuláciu s nástrojom
– zabraňuje pleteniu sa vzduchovej hadice a lanka balancéra
– je kompatibilná so všetkými balancérmi TECNA v modelovej rade 931X a 932X.

Pružinový balancér TECNA doplnený o sadu pre pripojenie pneumatického náradia.

Pružinový balancér TECNA doplnený o sadu pre pripojenie pneumatického náradia.

Video

Zdieľať článok na: