Praktické nástroje pre potrubárov

Na stavbách a montážach v teréne potrebujete hlavne praktické riešenia, ktoré sú jednoduché a spoľahlivo fungujú. Potrebujete nástroj, ktorý ľahko rozložíte a prenesiete z miesta na miesto. Nástroj, ktorý je univerzálny a ľahko nastaviteľný. Taký, aby vyhovoval rôznym podmienkam a charakteru práce. Práve tieto kritériá tvoria základ koncepcie všetkých produktov AMA. Každý z nich odráža reálne skúsenosti a potreby zváračov – potrubárov. 

AMA Roller – kompaktný rotátor rúr

AMA Roller je motorizované otočné zváracie polohovadlo pre rúry s priemerom 30 až 500 mm. Tento ľahký a kompaktný rotátor rúr je možné jednoducho presunúť z pracoviska na pracovisko. AMA Roller je vybavený ovládacím panelom pre nastavenie rýchlosti a smeru otáčania rúry. Samotné otáčanie sa aktivuje pomocou nožného pedálu. Vďaka stabilnej rýchlosti otáčania a možnosti zvárania v ideálnej zváracej polohe dosiahnete vyššiu kvalitu a efektivitu práce. K nižšej únave pri práci prispieva aj možnosť výškového nastavenia, aby ste pracovali vždy v ergonomicky vhodnej pozícii. Rotátor AMA Roller je možné využiť nielen pri zváraní rúr, ale aj pri rezaní, stehovaní a finálnom brúsení zvarov. Ak zvárate dlhé potrubia, môžete rotátor doplniť o nastaviteľné podpery a vyskladať si systém podľa svojej potreby.

AMA HD Rotator – rúry s veľkým priemerom nie sú problém

Manipulujte aj s veľkými rúrami jednoducho a bez námahy. AMA HD Rotator umožňuje otáčať rúry s priemerom v rozsahu 100 až 1000 mm a s hmotnosťou až 1,5 t. Zariadenie môže byť napájané priamo z elektrickej siete alebo z vlastnej batérie, ktorá výdrží napájať zváracie polohovadlo po celý pracovný deň. Rúra je na polohovadle zaistená pomocou gurtne s valčekmi. Tá ju udržiava pevne pritlačenú ku kladkám polohovadla. Rýchlosť otáčania sa reguluje nožnými pedálmi alebo prostredníctvom potenciometra na ovládacom paneli. Nastavenie výšky je riešené pomocou hydrauliky. AMA HD Rotator sa vďaka kolieskam ľahko presúva po pracovisku. Ako doplnok k rotátoru je k dispozícii aj nemotorizovaný stôl AMA HD Table, ktorý slúži ako pomocný stojan na rúry s väčšou dĺžkou.

Produkty AMA boli vyvinuté zváračmi potrubármi. Predstavujú praktické riešenia pre manipuláciu, prípravu zvárania a zváranie potrubí. Možno ich nastaviť a prispôsobiť tak, aby ste vždy pracovali v ideálnej a ergonomickej pozícii. Vďaka jednoduchému a prepracovanému konceptu nielen zvýšite produktivitu práce, ale aj minimalizujte chyby pri montáži a zváraní potrubí.

Video

Zdieľať článok na: