Germicídne žiariče v Univerzitnej nemocnici Martin

Uzavreté germicídne žiariče VIROLINE zaisťujú aktívnu ochranu zdravotníkov počas pandémie COVID-19

Súčasná nepriaznivá pandemická situácia nám nie je ľahostajná a rozhodli sa sme pomôcť tam, kde je to teraz najviac potrebujú!  Naša spoločnosť VAW WELDING spolu so združením Rotrary Club Martin daruje dva kusy zariadení VIROLINE MAXI do Univerzitnej nemocnice Martin. Tie zaistia ochranu zdravotníckeho personálu v tých najexponovanejších miestach na COVID oddelení.

Zariadenia VIROLINE MAXI sú uzatvorené germicídne žiariče s HEPA filtrom. Slúžia na dezinfekciu a čistenie vzduchu, ktorý zbavujú vírusov, baktérií, plesní, alergénov a prachových častíc. Už pri ich uvedení na trh sme si uvedomovali, že máme v rukách výnimočný produkt, ktorý sa konštrukciou a parametrami výrazne líši od bežne dostupných riešení. Zariadenia VIROLINE nájdu uplatnenie všade tam, kde dochádza k vyššej koncentrácii osôb a zvýšenému riziku šírenia infekčných ochorení vzduchom. Sú to zdravotnícke zariadenia, čakárne, ale aj školy, obchody, jedálne a stravovacie zariadenia, či výrobné prevádzky a predajne.

VIROLINE MAXI majú veľkú filtračnú kapacitu, nízku hlučnosť a vysokú účinnosť, pričom pracujú za prítomností ľudí. Každých 10 minút prefiltrujú všetok vzduch v miestnosti. Uzatvorený germicídny žiarič deaktivuje všetky nasaté vírusy, baktérie a spóry. Následne je vzduch prefiltrovaný cez HEPA filter triedy H14, ktorý zachytí 99,995% všetkých mikroorganizmov a zaisťuje zdvojenú ochranu pred vypustením sterilizovaného vzduchu späť do priestoru.

Video

Galéria

Uzatvorené germicídne žiariče VIROLINE využívajú dvojstupňovú ochranu

Všetky uzatvorené germicídne žiariče rady VIROLINE pracujú na rovnakom princípe. Okolitý vzduch sa do zariadenia nasáva pomocou ventilátora. V prvom kroku dochádza k zachyteniu hrubých častíc pomocou predfiltra. Ten je vyrobený z filtračnej tkaniny triedy G4, v ktorej sa zachytí 90 – 95% častíc s veľkosťou väčšou ako 3 mikrometre.

Vo vnútri zariadenia je vzduch dezinfikovaný UV-C žiarením, ktoré sa dlhodobo používa v medicínskej praxi na sterilizáciu nástrojov, povrchov a vzduchu. Táto časť svetelného spektra s vlnovou dĺžkou približne 254 nanometrov ľahko preniká vonkajšou membránou mikroorganizmov, dostáva sa do tela bunky, dosiahne DNA a trvalo mení genetický materiál. Dezinfekcia vzduchu v uzatvorenom germicídnom žiariči pomocou UV-C žiarenia je bezpečná a nedochádza pri nej k vytváraniu žiadnych vedľajších škodlivých produktov. Mikroorganizmy – vírusy, baktérie a huby, sú zneškodnené v priebehu niekoľkých sekúnd.

Princíp dezinfekcie: UV-C žiarenie ľahko preniká vonkajšou membránou mikroorganizmov, dostáva sa do tela bunky, kde preruší vlákna DNA.

Ďalšiu bariéru a stupeň ochrany tvorí HEPA filter triedy H14. Prežívajúce choroboplodné zárodky, ktoré neboli hneď usmrtené UV-C žiarením, sú zachytávané filtrom H14. Ten je neustále vystavený UV-C žiareniu, ktoré zničí všetky v ňom zachytené mikroorganizmy. Čistý vzduch je privádzaný späť do miestnosti.

HEPA filter H14

HEPA filter triedy H14 zachytáva vírusy, baktérie, spóry, pele, roztoče a prach.

Efektívne riešenie pre každý priestor a prevádzku

Séria VROLINE sa skladá s viacerých modelov uzatvorených germicídnych žiaričov vybavených účinnými filtrami. Podľa veľkosti priestoru, dispozičného riešenia alebo charakteru prevádzky si môžu používatelia zvoliť stropné zariadenie, mobilnú verziu alebo centrálny systém, ktorý efektívne znižuje koncentráciu choroboplodných zárodkov a zabezpečí výrazne vyššiu čistotu vzduchu v miestnosti. Pri navrhovaní týchto gremicídnych žiaričov využila spoločnosť TEKA svoje 25 ročné skúsenosti z oblasti konštrukcie a výroby technológií pre odsávanie a filtráciu vzduchu v rôznych priemyselných prevádzkach.

Zariadenia VIROLINE pre dezinfekciu vzduchu sú vybavené výkonnými ale tichými ventilátormi, ktoré umožňujú nasať a vyčistiť taký veľký objem vzduchu, ako žiaden iný dostupný germicídny žiarič na trhu. Čističe vzduchu v miestnosti slúžia ako preventívna ochrana zdravia ľudí v najrôznejších priemyselných odvetviach a oblastiach verejného života. Sú užitočným doplnkom k ďalším odporúčaným ochranným opatreniam, akými sú vetranie, dodržiavanie rozostupov, nosenie rúšok a dôkladné umývanie rúk.

Či sa už jedná o čakáreň, vstupnú halu, kancelárske priestory, predajňu, výstavnú alebo výrobnú halu, vždy máme k dispozícii riešenie, ktoré pomôže ochrániť vás, vašich zamestnancov, zákazníkov či personál.

Produkty

Zdieľať článok na: