ZARIADENIA NA PRIVÁRANIE SVORNÍKOV

logo

 

Špičkové zváracie zdroje, osvedčená technológia a tradícia v oblasti privárania svorníkov

 

soyer 45 rokovNemecká spoločnosť Heinz Soyer GmbH sa venuje výrobe zariadení pre priváranie svorníkov už od roku 1975.  V tejto oblasti dosiahla výrazné úspechy a ocenenia za inováciu.


Firma VAW WELDING, s.r.o. je od roku 1994 výhradným zastúpením spoločnosti Heinz Soyer GmbH pre Slovenskú republiku. Zabezpečujeme predaj, zaškolenie a servis pre kompletný rad produktov, ako aj dodávku širokého portfólia priváracích svorníkov.

 

Tri rôzne technológie

 

Zariadenia a svorníky sa dodávajú pre tri technológie privárania: hrotové, zdvihové a priváranie v magnetickom poli (SRM).

 

 

 

 

KAPACITNÉ PRIVÁRANIE SVORNÍKOV

Tento spôsob zvárania slúži k naváraniu oceľových, nerezových, hliníkových alebo mosadzných spojovacích prvkov s priemerom od 2 mm do 8 mm. Zvarový spoj sa prevádza polo alebo plne automaticky. Pri zváracom procese sa energia z batérie kondenzátora vybije cez zapaľovací hrot naváraného spojovacieho prvku. Toto vybitie je prevedené v extrémne krátkom čase v trvaní od 1 do 3 ms (0,001 až 0,003 s).

 

hrotové priváranie svorníkov   hrotové priváranie svorníkov   hrotové priváranie svorníkov

Zapaľovacia špička svorníka sa dotkne obrobku a dôjde k zapáleniu zváracieho oblúka

 

Zapálený zvárací oblúk vytvorí tenkú tavnú zónu na svorníku a obrobku.

 

Svorník sa ponorí do taveniny. Tavenina ztuhne a svorník je privarený.

 

>> Viac informácií

 

 

 

 

ZDVIHOVÉ PRIVÁRANIE SVORNÍKOV

Tento spôsob zvárania je určený pre navarovanie spojovacích prvkov na strojné a stavebné dielce od 3 mm do 30 mm z oceli, chrómniklovej oceli, tepelne stálej oceli a v mimoriadnych prípadoch aj z hliníku, mosadzi a titánu. Zdrojom energie je zvárací usmerňovač, ktorý dodáva plynulý a presne riadený zvárací prúd. Zvárací čas sa pohybuje medzi 0,1 až 0,2 sekundy. Na formovanie zvaru sa pri tejto technológii používajú keramické krúžky.

 

zdvihove priváranie svorníkov   zdvihove priváranie svorníkov   zdvihove priváranie svorníkov

Špička svorníku sa dotkne obrobku.

 

Svorník sa nadvihne nad obrobok a dôjde k zapáleniu zváracieho oblúka.

 

Svorník sa ponorí do taveniny. Tavenina stuhne a svorník je privarený.

 

>> Viac informácií

 

 

 

PRIVÁRANIE SVORNÍKOV V MAGNETICKOM POLI (SRM)

 

Tento nový patentovaný zvárací proces bol vyvinutý firmou SOYER a predstavuje v súčasnosti najpokrokovejšiu technológiu priváranie svorníkov. Novinka rozširuje možnosti použitia technológie privárania svorníkov na nové aplikácie a zároveň zvyšuje kvalitu a efektivitu práce pri manuálnom ako aj automatizovanom priváraní.


Medzi hlavné výhody patrí: skrátenie zváracieho času, zredukovanie opálenia svorníka, menšenie teplom ovplyvnenej zóny, žiadny rozstrek, dokonalý a pevný zvar, zváranie vo všetkých pozíciách, zváranie svorníkov aj matíc na čierny plech aj nerez.


Pre priváranie svorníkov v magnetickom poli sú určené nové svorníky HZ-1. Tieto univerzálne svorníky majú ploché čelo a centrovaciu špičku. Vďaka novému tvaru HZ-1 bolo možné zväčšiť pomer základného materiálu k priemeru svorníka z 1:4 na 1:10. Svorníky majú závit po celej dĺžke a žiadnu prírubu – vyžitie závitu až na priváraný materiál, žiadny zvarový kúpeľ a roztrek.  

 

 

privaranie svornikov v magnetickom poli   privaranie svornikov v magnetickom poli   privaranie svornikov v magnetickom poli

Svorník sa dostane do kontaktu so základným materiálom. Následne je svorník oddialený od materiálu a zapálený zvárací oblúk.

 

 

Oblúk je vedený špirálovým magnetickým poľom a kompletne natavuje obe časti spoja.

 

Svorník je ponorený do veľmi plytkej penetračnej zóny a je neoddeliteľne spojený.

 

>> Viac informácií

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

© VAW WELDING, s.r.o. 

Všetky práva vyhradené. Šírenie akéhokoľvek obsahu je bez písomného súhlasu zakázané.