FASTMIG X

 

Nová generácia pulzných zváracích zdrojov Kemppi

Peter Barka │18.05.2015

 

 

FastMig X Intelligent

Nový zvárací zdroj s označením FastMig X od spoločnosti Kemppi, je určený pre vysokokvalitné priemyselné zváranie v náročných podmienkach. FastMig X je predstaviteľom najnovšej generácie invertorových zváracích zdrojov. Kombinácia špičkových technológií, hardvérového a softvérového vybavenia integrovaného do modulárnej konštrukcie prináša užívateľovi benefity a rýchlu návratnosť investície v podobe vysokej kvality, produktivity, flexibility a spoľahlivosti.

 

FastMig X je moderný invertorový zdroj určený pre pulzné MIG zváranie s maximálnym prúdom 350 A alebo 450 A. Je priamym nástupcom zdrojov FastMig Pulse z čoho vychádza aj jeho konštrukčné prevedenie s oddeliteľným podávačom. Jeho hardwarové vybavenie je však ešte výkonnejšie, čo umožňuje použitie najnovších špeciálnych zváracích procesov s označením Wise+ pre vysokokvalitné a produktívne zváranie.

 

Okrem MIG/MAG, synergického, pulzného a dvojitého pulzného zvárania metódou MIG, umožňuje FastMig X štandardne aj zváranie obaľovanou elektródou, teda metódou MMA. Ak to aplikácia vyžaduje, je možné zostavu doplniť aj o jednotku MaterTig LT250, ktorá rozšíri možnosti zdroja aj na zváranie metódou TIG jednosmerným prúdom.  

 

Nový FastMig X je kompletne modulárny systém, ktorý je možné optimalizovať podľa požiadaviek zákazníka a konkrétnych zváracích úloh. Zvárací zdroj je možné vybaviť softvérom a vybavením zo širokej ponuky podľa želania, alebo si môžeme zvoliť z troch ponúkaných konfigurácií, ktoré sú svojou programovou výbavou navrhnuté pre rôzne priemyselné aplikácie. FastMig X Regular je určený pre klasické pulzné MIG/MAG zváranie. FastMig X Pipe je vybavený silnejším podávacím systémom a programovo vybavený pre zváranie rúr. Najuniverzálnejšou verziou, s kompletnou programovou výbavou, je verzia FastMig X Intelligent. Celý systém je však vďaka svojej modulárnosti a jednoducho rozšíriteľný. Kedykoľvek je možné do zváracieho zdroja doinštalovať potrebný softvér, aby spĺňal aktuálne požiadavky výrobného programu zákazníka.

 

ARC Mobile Control prináša úplne nový prístup pri nastavovaní a ovládaní zváracieho zdroja. Pripája sa na zvárací zdroj cez jeho sériové rozhranie, a umožňuje prostredníctvom tabletu alebo telefónu bezdrôtovo nastavovať, upravovať, kopírovať alebo zálohovať zváracie parametre.  Stačí si do svojho smartfónu alebo tabletu stiahnuť aplikáciu, pripojiť sa bezdrôtovo na zvárací zdroj, a využívať široké možnosti a vyšší komfort, ktorý vám takéto ovládanie ponúka. Vďaka prehľadnosti aplikácie je nastavovanie zdroja intuitívne a ešte jednoduchšie, ako pri ovládaní prostredníctvom panelu na zváracom zdroji.  

 

Nastavenie zváračky z tabletu

 

FastMig X Regular – top kvalita pre priemyselné zváranie

FastMig X Regular je navrhnutý pre klasické pulzné MIG zváranie materiálov s veľkými hrúbkami. Je ideálnym zváracím zdrojom pre náročné úlohy pri zváraní v priemyselnej výrobe ako aj na montážach. Umožňuje nielen pre MIG/MAG a synergické MIG/MAG zváranie, ale štandardne je vybavený aj krivkami pre pulzné a dvojité pulzné zváranie.


FastMig X Pipe – päť krát rýchlejšie zváranie koreňov

FastMig X Pipe je špeciálne určený pre zváranie rúr. Samozrejme je vhodný aj na zváranie plechov a rýchle zváranie koreňov z jednej strany. Súčasťou softvérového balíka je aj WiseRoot+. Jedná sa o špeciálny proces vyvinutý spoločnosťou Kemppi pre zváranie koreňových vrstiev. Zaručuje vynikajúcu kvalitu zvárania koreňov bez použitia podložiek a vysokú produktivitu. Zváranie s WiseRoot+ je až päť krát rýchlejšie ako zváranie koreňov metódou TIG a tri krát rýchlejšie ako ich zváranie synergickým MIG-om. Výkonný dvojmotorový podávací mechanizmus zaručuje spoľahlivé podávanie drôtu aj pri tých najnáročnejších podmienkach a zváracích úlohách.


FastMig X Intelligent – zváranie všetkých kovov a všetkými procesmi

FastMig X Intelligent je high-tech zvárací zdroj, vhodný pre zváranie všetkých zvariteľných materiálov a všetkými procesmi oblúkového zvárania. Umožňuje nielen zváranie materiálov s veľkou hrúbkou, ale aj tenkých plechov. Je vynikajúcou voľbou pre všetky náročné zváracie úlohy v priemyselnej výrobe, zváracích dielňach, lodeniciach, alebo v stavebníctve. Zvárací zdroj je vybavený špičkovým podávacím mechanizmom DuraTorque DT a plnou paletou zváracích programov pre rôzne zváracie aplikácie, prídavné drôty a ochranné plyny.

V konfigurácii Intelligent dostávate zdroj s plnou programovou výbavou ako štandard. Súčasťou dodávky je aj funkcia ARC Mobile Control, ktorá umožňuje ovládať zvárací zdroj prostredníctvom smartfónu alebo tabletu s operačným systémom Android 4.0 a vyšším. Táto funkcia prispieva k pohodlnejšiemu nastaveniu parametrov, ich kontrole a monitorovaniu. S Arc Mobile Control môžete jednoducho a rýchlo kopírovať uložené zváracie parametre z jedného zváracieho zdroja na druhý alebo ich zálohovať pre použitie v budúcnosti.

Na rozdiel od tradičného oranžového prevedenia, na ktorý sme pri produktoch Kemppi zvyknutí, prichádza FastMig X na trh v unikátnom čiernom prevedení. Aj toto odlíšenie nám prezrádza, že sa jedná o skutočne výnimočný produkt z high-tech kategórie zváracích zdrojov, ktorý potvrdzuje vedúcu pozíciu spoločnosti Kemppi v oblasti inovácií zváracích technológií.

 

 

Technické informácie v skratke:

 

Pre bližšiu technickú špecifikáciu prosím kliknite SEM.

 

VIDEO:

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

© VAW WELDING, s.r.o. 

Všetky práva vyhradené. Šírenie akéhokoľvek obsahu je bez písomného súhlasu zakázané.